Holubovy Holice 2010

Ve dnech 5. - 9. října 2010 bude probíhat další ročník akce Holubovy Holice.

V rámci akce Holubovy Holice Vás srdečně zveme na tento program:

V pátek 8. října od 19:00 se bude v Památníku Dr. Emila Holuba konat diashow účastníků expedice Trabantem napříč Afrikou 09.
Účastníci této neobvyklé expedice se s Vámi podělí o své netradiční zážitky.
Vstupné dobrovolné.

V sobotu 9. října od 9 do 14 hod se v malém sále Kulturního domu koná "Africká dílna". Jedná se o již třetí workshop určený dětem do 15ti let. Mohou si u nás vyrobit různé předměty s africkou tematikou. NMapř. Potisknout trička, vyrobit amulet, navléknout korále apod.
Vstupné 50,- Kč za 1 dítě.

Součástí akce Holubovy Holice je i 17. ročník Afrického sympozia, tentokrát sna téma "Dr. Emil Holub a mládež".
Jedná se o setkání odborníků i fandů Afriky. Sympozoum je určeno i pro veřejnost, takže si každý může přijít poslechnout mnoho zajímavého o Africe a Dr. Holubovi.
Vstup zdarma.

Vyplněnou přihlášku zašlete buď mailem na adresu muzeum@holice.cz nebo poštou:
Památník Dr. Emila Holuba
Holubova 768
534 01  Holice

Studenti z JAR

Africká pohádka

Africké motivy pro naše nejmenší

V úterý 5. října bude v Památníku Dr. Emila Holuba celé dopoledne vyhrazeno dětem. Žáci z mateřských a zákoladní školy se přijdou podívat na divadelní představení "Africká pohádka", ktrou zahraje Divadlo z batohu z Frenštátu pod Radhoštěm. Jsou zvané i maminky na mateřské dovolené se svými ratolestmi.
Vstup zdarma.

Vystavujeme v Hluboké nad Vltavou

Dalším zastavením putovní výstavy "Dr. Emil Holub — africký cestovatel" je ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Bude slavnostně otevřena 8. září 2010 a potrvá do konce měsíce října 2010.

Výstava ukazuje životní příběh Dr. Emila Holuba a význam jeho práce.

Přes 1.000.000 lidí v Holicích

Památník Dr. Emila Holuba v Holicích dnes navštívil 1 400 000 návštěvník. Stal se jím student David Vízek z Hradce Králové. Do Holic přijel jen „na skok“, vyzdvednout recept pro svého psa. Při této příležitosti se rozhodl navštívit expozici, která ho jako dítě, kdy tu byl s rodiči, zaujala.

Tentokrát ho v Památníku Dr. Emila Holuba očekával ředitel Kulturního domu Holice Vítězslav Vondrouš a vedoucí Památníku Marcela Jeřábková. Jubilejního návštěvníka slavnostně přivítali a předali mu několik upomínkových předmětů, pamětní list a plaketu Dr. Holuba. David Vízek nám sdělil, že je velmi mile překvapen a brzy se do Památníku jistě vrátí.

Dr. Emil Holub ve Dvoře Králové

Dnes 12. července 2010 byla slavnostně otevřena putovní výstava "Dr. Emil Holub — africký cestovatel" v ZOO ve Dvoře Králové.

Tato zoologická zahrada se zaměřuje na živočichy z Afriky. Výstava probíhá ve velkém výstavním sále Zdeňka Buriana a potrvá do konce měsíce září 2010.