Výstava v Pátku nad Ohří

Dr. E. Holub se se svými rodiči z Holic přestěhoval do Pátku nad Ohří.

V Pátku nad Ohří bydlel Emil Holub od svých deseti let. Proto je také považován za tamějšího slavnou osobnost.
V těchto dnech probíhá v páteckém zámečku výstava nejen o historii této obce, ale také o slavných osobnostech, které byly s tímto místem spojeny. Určitě je to tip na pěkný podzimní výlet.

podrobnosti o výstavě zde

DNY HOLICKA V AFRICKÉM MUZEU

21. - 22. 6. 2014

Jako každý rok je pro vás muzeum po celý víkend muzeum otevřené.

V sobotu 21. 6. 2014  do 18 hodin
V neděli 22. 6. 2014 do 17 hodin

Vstupné je jako každoročně zdarma.

Vstup dětí di 15ti let pouze v doprovodu dospělé osoby.

MUZEJNÍ NOC

23. května 2014 od 18 hodin

Všechny vás letos opět zveme na večerní prohlídku muzea. V letošním roce budou připraveny drobné tvořivé aktivity pro nejmenší.
Nezapomeňte doma fotoaparát, každý se bude moci převléknout do dobového kostýmu a vyfotit se ve stylizovaném pokoji Růženy Holubové.

Od 19 hod si přijďte poslechnout zajímavé povídání cestovatele a fotografa Tomáše Kubeše o jeho cestách po Etiopii a Somalilandu.

Vstup je jako každý rok ZDARMA.

Seznámení s Malichem

Promítání filmu o Karlu Malichovi "Prostě se to děje" pro školy

V galerii Kulturního domu města Holic probíhá výstava "Holické děti Karlu Malichovi". Karel Malich, holický rodák,  je výtvarníkem světového významu. Žáci holických základních a středních škol mají možnost seznámit se s touto výraznou osobností a jeho dílem prostřednictvím filmu "Prostě se to děje". Tento film režiséra Martina Dostála vznikl v roce 2013.

Od 1. 4. 2014 začíná nová sezóna

V letošním roce začíná nová sezóna v úterý 1. 4. 2014. Budeme se těšit na všechny naše návštěvníky.

Stejně jako v minulých sezónách bude naše muzeum otevřeno denně kromě pondělí. Skupiny je nutné předem objednat.