21. 2. 2014 si připomínáme 112. výročí úmrtí Dr. Emila Holuba

Dr. Emil Holub je pohřben na čestném místě Ústředního hřbitova ve Vídni

Slavný cestovatel zemřel na následky nemocí prodělaných v Africe, které ho sužovaly mnoho let. Do posledních chvil mu byla oporou jeho věrná manželka Růžena. Byl mu vystrojen honosný pohřeb se všemi poctami, jeho pohřbu se zúčastnilo mnoho významných osobností tehdejší vědy a politiky.

Náš nejslavnější exponát lev Princ Karel opět v hlavní roli

Po záhadách u nás v muzeu pátral Tom Wizard

V pondělí 28. 10. 2013 bude naše muzeum otevřeno

Otevírací doba bude jako v každý jiný otevírací den 9 - 12 13 - 16 hod

HOLUBOVY HOLICE 2013

Od 2. 10. do 5. 10. 2013 proběhl další ročník akce Holubovy Holice.

Jako již tradičně se byly Holubovy Holice zahájeny položením kytice u Pomníku Dr. Emila Holuba. Letos bylo navíc slavnostně odhaleno další pamětní místo před Základní školou v Holubově ulici, kde dříve stál dům rodičů Dr. Emila Holuba. Akce proběhla za účasti čelních představitelů města Holic. Velký zájem vzbudila také následná přednáška PhDr. Martina Šámala na téma Dr. Emil Holub a Holice.

Ve čtvrtek 3. 10. se uskutečnil zájezd do Vídně, o který byl opravdu velký zájem. Občané Holic si mohli prohlédnout hčbitov, kde je pochovaný jejich slavný rodák a také další zajímavosti.

V pátek se konaly dvě přednášky cestovatele a novináře Tomáše Kubeše s názvem Kongo. Pan Kubeš velmi poutavě vyprávěl o svém tříměsičním pobytu v této velmi zajímavé středoafrické zemi. Přednášku navšívili žáci obou holických základních škol i veřejnost, celkem přišlo přes 100 lidí. Páteční večer patřil tradičně hudbě v muzeu. Vystoupení bubenické skupiny Gri Gri si přišlo poslechnout přes padesát posluchačů.

Sobota 5. 10. byla opět věnovaná dětem.  Přišly si i se svými rodiči poslechnout trochu netradiční výklad o expozici v muzeu a poté shlédly pohádku v podání pražského divadla.

Všem návštěvníkům děkujeme za účast a budeme se těšit zase za rok.

Výstava "Dr. Emil Holub - africký cestovatel" v Hlinsku

Od 17. 9. 2013 můžete navštívit další zastavení výstavy o Dr. Holubovi v Domě kultury v Hlinsku.

Další zastavení naší putovní výstavy je tentokrát v Hlinsku. Výstava potrvá do konce listopadu 2013.

těšíme se na vaši návštěvu.