Vypustili jsme Emila

Přišlo se podívat přes sto lidí

V neděli 12. 8. 2012 proběhla v muzeu akce "Už se narajzoval dost". Ti, co se přišli odívat, přivítalo vystoupení bubeníků s tanečnicemi, děti se nechaly od kreslířky pomalovat barevnými ornamenty. Hlavním bodem programu bylo povídání Radka Rubeše - bývalého zástupce velvyslankyně ČR v Jihoafrické republice. Povídání bylo velice zajímavé. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o běžném životě v někdy nebezpečných oblastech. Návštěvníky zajímalo, jaké je v jižní Africe počasí, jaká je tam zima, co se tam nejběžněji jí nebo jaké vztahy mezi sebou má černošské a bílé obyvatelstvo. Z otázek pak byl vylosovaný výherce pěkné ceny:
p. Křížek vyhrál zájezd do nočního safari ve Dvoře Králové pro dvě osoby. GRATULUJEME!!
Celkem se přišlo podívat přes sto návštěvníků. Celý program byl zakončen slavnostním vypuštěním holuba Emila. Emil se nad muzeem bohužel moc nezdržel a hned zamířil k domovu.

Radek Rubeš vypouští Emila 20120812_174141 20120812_184348 20120812_184337 20120812_184506 20120812_184514

Cestovatelská legenda Miroslav Zikmund v našem muzeu

5. 7. 2012 navštívil Africké muzeum Dr. Emila Holuba jeden z našich nejslavnějších cestovatelů.

Pan Miroslav Zikmund procestoval se svým přítelem a kolegou Jiřím Hanzelkou téměř celý svět. Se svou Tatrou 87 projeli Afrikou, procestovali také Asii a Ameriku. Jejich rozhlasové reportáže a cestopisy si našly statisíce nadšených příznivců. Na ČT právě běží seriál "Svět očima Hanzelky a Zikmunda", ve kterém sami cestovatelé vzomínají na dobrodružství svých putování.

Návštěva pana Zikmunda v našem muzeu byla velice milá a my mu přejeme pevné zdraví ještě mnoho štastných kilometrů.

Velká hvězda českého výtvarného nebe navštívila Africké muzeum

Dne 24. 7. 2012 navštívil naše muzeum pan Karel Malich

Karel Malich je stejně jako Dr. Emil Holub holickým rodákem. Výtvarné umění jej fascinovalo od dětství. Po studiích se natrvalo usadil v Praze. Tady získal profesuru na Pedagogické fakultě UK a poté na AVU. Je propagátorem nových uměleckých technik i směrů. Ve svých dílech - zejména pastelech a drátěných plastikách, vyjadřuje své intenzivní pocity a hluboké vnímání světa. V jeho dílech se velmi často objevuje téma Kameneckého kopce u Holic nebo holického hřbitova. Díla Karla Malicha mají ve svých sbírkách mnohé světové galerie. Mistrovi přejeme hodně zdraví a inspirace k vytváření nových úžasných děl.

S Karlem Malichem navštívil naše muzeum také Zdeněk Sklenář - největší český galerista.

Desetitisící návštěvník je z Ostravy

V muzeu jsme jej přivítali 5. 7. 2012

Čtvrtek 5. 7. 2012 byl pro naše muzeum významný. Přivítali jsme našeho již desetitisícého návštěvníka. Stal se jím pan Pavel Vlaškovský se svou manželkou Pavlou a synkem Fanouškem. Ještě jednou jim gratulujeme!! Vlaškovští byli naposledy v našem muzeu když očekávali narození malého Františka. Nyní očekávají narození dalšího potomka. Přejeme jim hodně stěstí a věříme, že se i s dalším potomkem do našeho muzea vypraví.

AFRIKA v Poličce

Výstava věnovaná různým pohledům na Afriku

V Městském muzeu v Poličce probíhá od 20. 5. 2012 do 2. 9. 2012 výstava AFRIKA věnovaná historii i současnosti tohoto kontinentu.

Ve třech expozičních částech se představí fotografie různých cestovatelů. Jednou z částí je i putovní výstava "Dr. Emil Holub - africký
cestovatel".

Přijďte obdivovat Afriku viděnou očima těch, které okouzlila.