AFRIKA - LEGENDY I MYSTÉRIA na zámku Napajedla

Součástí výstavy je i expozice věnovaná Dr. Emilu Holubovi

Výpravnou výstavu o africkém kontinentu můžete v kouzelných prostorách zámku Napajedla navštívit do června 2013.

Více naleznete na www.livingstone.cz

Těšíme se na vaši návštěvu.

Noc v muzeu byla úspěšná

Přišly se podívat stovky lidí

Čtyřista návštěvníků se 1.6.2012 přišlo podívat, jak vypadá nové Africké muzeum v noci. Odvážnější dívenky se přidaly k Editě, která vedla minikurz jógy. Komu se Edita líbila, může si s ní přijít do muzea zacvičit o prázdninách od 19. 7. každý čtvrtek 17.30 - 19hod.
Všichni se nemohli dočkat, až přijede skupina Yaye Oye Africa. Jejich vystoupení bylo úžasné. Ještě jednou jim děkujeme a těšíme se na příště.

Otevření Afrického muzea v TV

NASETELEVIZE.CZ - sestřih rekonstrukce našeho muzea

Časosběr o rekonstrukci Afrického muzea Dr. Emila Holuba natáčel Jaromír Klokočník.

Novou expozici už navštívily tisíce návštěvníků

Expozice podle návrhu Davida Vávry přitahuje velké množství návštěvníků.

Od 3. 5. 2012 je nová expozice našeho muzea přístupná veřejnosti. Od té doby ji navštívilo téměř 4 000 návštěvníků. Velký zájem nás moc těší.  Nejvíce se návštěvníkům líbí nový životopisný film o Dr. Holubovi z dílny Milana Šteindlera a hlavně Viktoriiny vodopády, které jsou umístěny v interaktivním prostředí africké vesničky. Děti nejvíce oceňují možnost posadit se na lva a vyzkoušet si jízdu v trabantu napříč Afrikou.

Přijďte se i vy podívat do muzea v novém hávu. Těšíme se na vaši návštěvu.

5. 5. 2012 proběhlo v Africkém muzeu slavnostní odpoledne

Stovky návštěvníků si přišly prohlédnout novou expozici.

Africké muzeum připravilo pro své návštěvníky slavnostní odpoledne s programem. Ve 13 hodin zahájila akci vedoucí muzea Marcela Jeřábková. Všichni se dozvěděli, jak postupovala rekonstrukce muzea, kdo se na ní podílel a kolik peněz bylo proinvestováno.
K poslechu hrála africké rytmy  skupina GRI-GRI z Vysokého Mýta.
Každý, kdo se přišel podívat dostal leporelo s fotkami původní expozice, aby mohl srovnat, k jakým změnám v ní došlo.
Dospělým se nejvíce líbil nvý film z dílny Milana Šteindlera, děti si užívaly mlhu u Viktoriiných vodopádů a trabanta, kterého mohly zkusit řídit.
Přišlo se podívat přes 600 návštěvníků. Všem děkujeme a budeme se těšit brzy naviděnou.