Muzeum v barvách

Interiér muzea dostává nový ráz

V průběhu prázdnin probíhaly v muzeu stavební práce. Zavádění nových rozvodů uvnitř budovy nebylo pro kolemjdoucí tolik patrné. Zato výměna oken pár diváků přilákala. Někteří se ptali, zda jsou zazdívaná okna skutečně nová, či jen opravená a natřená. Všem jsme odpovídali stejně - okna jsou skutečně nová a téměř k nerozeznání od těch původních, což bylo záměrem architekta Davida Vávry.

Minulý týden začaly první práce na tvorbě nové expozice. Bílé stěny interiéru dostaly okrový a modrý nádech. Do vymalovaného muzea se tak brzy budou moci vracet exponáty tvořící zcela novou expozici.

Hlavní sál Prostor dřívější pracovny - AV sál Nově vzniklý prostor v africké vesničce Hlavní sál Hlavní sál

HOLUBOVY HOLICE 2011

Přijďte poznat Afriku.

Ačkoli je letos Muzeum Dr. E. Holuba uzavřeno, tradice Holubových Holic není přerušena. Srdečně Vás zveme na týden v duchu Afriky.
Přijďte se pobavit či poznat kousek soukromí Dr. Holuba. V pátek od 10 hod určitě navštivte taneční workshop, který měl velký úspěch již na minulé Noci v muzeu. Vstup na jednotlivé akce je ZDARMA.

Úterý  4. 10. 2011
16,30   položení kytice u pomníku Dr. Emila Holuba
17,00   otevření výstavy "Z domácnosti manželů Holubových" v galerii Kulturního domu
18,00   promítání filmu "Velké dobrodružství" ve velkém sále Kulturního domu

Čtvrtek 6. 10. 2011
18,00   přednáška Ing. Oldřicha Bubáka "Svět pod střechou Afriky" ve velkém sále Kulturního domu

Pátek 7. 10. 2011
10,00   taneční workshop "Africké tance" v klubovnách Kulturního domu - 1. patro

Sobota 8. 10. 2011
13,00   "Africká dílna" v klubovnách Kulturního domu - 1. patro - výroba jednoduchých výrobků
15,00   "Černošská pohádka" ve velkém sále Kulturního domu

Holubovy Holice 2011

15. 6. 2011 Dr. Holub v DBK

Zúčastněte se cestovatelského dětského odpoledne.

Ve středu 15. 6. 2011 od 15hod do 18 hod proběhne v DBK v Praze dětské odpoledne. Jedním z organizátorů je i Památník Dr. Emila Holuba. Děti si projdou tajuplný ostrov Putónie a splní řadu úkolů. Kdo bude statečný a projde  všemi stanovišti, získá poklad.

Všichni přítomní se mohou zúčastnit velké prázdninové cestovatelské soutěže. Více na     www.dbkpraha.cz

Těšíme se na Vás!

Výstava "Dr. Emil Holub - africký cestovatel" v Liberci

ZOO Liberec je dalším zastavením putovní výstavy.

Od poloviny června až do září mohou návštěvníci liberecké ZOO shlédnout putovní výstavu o životě, díle a putování Dr. Emila Holuba.

V muzeu se bourá

Rekonstrukce muzea fyzicky začala.

Poslední květnový týden se v Památníku Dr. Emila Holuba fyzicky započalo s rekonstrukcí. Jako první zmizelo stávající obložení sloupů a příčky za bývalou recepcí. Na tomto místě vznikne nová recepce a místnost technického zázemí pro AV techniku.

První bourací práce rekonstrukce muzea rekonstrukce muzea rekonstrukce muzea rekonstrukce muzea