Výtvarná soutěž ukončena

Výtvarná soutěž, kterou Památník Dr. Emila Holuba vyhlásil v rámci výstavy Opičí král a EXPO 2010 byla ukončena.

Dne 7. dubna 2011 zasedne sedmičlenná odborná porota a vybere nejlepší práce.

OPIČÍ KRÁL A EXPO 2010

Největší čínská legenda představena v České republice

Kdy:        26. 11. 2010  až  22. 12. 2010                        VERNISÁŽ   25. 11. 2010   v  18 hodin

po - pá/8-12 /13-18hod
              so - ne/13-17hod

Kde:        GALERIE  KULTURNÍHO  DOMU  MĚSTA  HOLIC

Výstava Opičí král a Expo 2010 představí Čechům poprvé celý příběh opičího krále,
od jeho zrodu, přes první písemná ztvárnění  až po majestátní zpodobnění v mnoha variacích.
Exponáty tvoří mozaiku síly a monumentálnosti, s jakou je tento příběh vnímán v Číně i daleko za jejími hranicemi.
Téma Opičího krále bylo zpracováno v mnoha literárních podobách, opeře, dramatizacích, výtvarném umění i ve filmech.

Román "Putování na západ" znají miliardy lidí po celém světě. Jeho hrdinové, zejména opičák Sun Wu-kchung, se stali symbolem síly různých lidských vlastností a hlavně faktu, že nic není nemožné.
U nás se Sun poprvé objevil v roce 1961, kdy vyšla kniha Opičí král v překladu Zdenky Heřmanové s kouzelnými obrázky Zdeňka Sklenáře. Ty se staly předlohou pro vytvoření animovaného filmu, který byl součástí expozice českého národního pavilonu na Expo 2010 v Šanghaji.
Ilustrace Zdeňka Sklenáře se na Expo 2010 objevily s obrovským úspěchem hned dvakrát. Poprvé při zahájení světové výstavy a potdruhé při jejím slavnostním zakončení.
Opičí král oslovil milióny srdcí, je mostem mezi národy.
Nyní míří do Holic.

V rámci výstavy je vyhlášena celostátní výtvarná soutěž "Opičí král očima dětí".

Výstavu realizuje: Město Holice, Kulturní dům města Holic a Památník Dr. Emila Holuba
                          Galerie Zdeněk Sklenář
                          za podpory kulturního oddělení  Velvyslanectví Čínské lidové republiky

Spolupráce:       PhDr. Zdenka Heřmanová
                        Dušan Hübl - Esence
                        Ing. Bohumil Bochňák
                        Zhang Lingli
                        Česko čínská společnost
                        Česko čínská obchodní komora
                        a další

Hlavní mediální partner:  Rádio Blaník

Partneři:           Proscon, s.r.o.
                       IGC GROUP, s.r.o.
                       Méďa Pusík

Vstup Opičí král v Číně Opičí král v Číně Seriál Opičí král EXPO 2010 květen EXPO 2010 říjen Opičí král Zdeňka Sklenáře I děti tvořily expozici 6.tř ZŠ Holubova 6. tř ZŠ Holubova

OPIČÍ KRÁL OČIMA DĚTÍ

INFORMACE K VÝTVARNÉ SOUTĚŽI

Památník Dr. Emila Holuba vyhlašuje v rámci výstavy Opičí král a Expo 2010

CELOSTÁTNÍ  JEDNOKOLOVOU  VÝTVARNOU  SOUTĚŽ  NA TÉMA  "OPIČÍ  KRÁL  OČIMA  DĚTÍ"

- soutěž je určena pro jednotlivce
přijímány jsou pouze plošné práce
zaslané práce bude hodnotit odborná porota
- autoři nejlepších prací budou pozváni na Velvyslanectví Čínské lidové republiky, kde jim bude předáno čestné uznání a další věcné dary

Termín:   26. 11. 2010 - 28. 2. 2011

Podmínky účasti:   - věk 5 - 16 let
                           - použití techniky na plošnou práci - kresba, malba, grafika
                           - maximální velikost práce - formát  A2
                           - dodržení stanoveného termínu ( při zaslání poštou je rozhodující datum na podacím razítku )
                           - přesná identifikace díla - na každé práci  MUSÍ  být zezadu  ČITELNĚ  UVEDENO
                             jméno, příjmení, věk a kontaktní údaje  ( adresa, mail, příp. telefon)

Předání prací:      - osobně v Kulturním domě města Holic      nebo
                          - poštou zašlete na adresu:

Kulturní dům města Holic
                          Marcela Jeřábková
                          Holubova 768
                          Holice

UPOZORNĚNÍ:      Zaslané práce nebudou zasílány zpět autorům.
                          Práce zaslané emailem nebudou do soutěže zařazeny!
                          Trojrozměrné práce nebudou do soutěže zařazeny!

Tvořte s námi

Krádež exponátů

V noci z 22.10. na 23.10. 2010 bylo naše muzeum vykradeno!

Zatím neznámý pachatel odcizil 2 ks rohů nosorožce, 1 sloní kel, 1 kůži lva a 3 ks vyznamenání. Fotografie těchto předmětů naleznete na našich stránkách v sekci digitalizace - zoologické exponáty a numismatické exponáty.
Pokud by kdokoli z vás tyto předměty někde zahlédl, informujte o tom prosím nás nebo přímo policii na lince 158.

Africká dílna

Přijďte si pohrát v africkém stylu.

Díky velkému zájmu v minulých ročnících se v sobotu 9. 10. 2010 se od 9 do 14 hod v malém sále Kulturního domu koná již potřetí Africká dílna. Jedná se o workshop určený dětem do 15ti let. Každý, kdo přijde si bude moci vyrobit nějaký pěkný suvenýr v africkém duchu. Korále, amulet, náušnice, tričko, sukénku nebo masku. Spolupráce maminek a tatínků je samozřejmá.

Vstupné je 50,- Kč/ 1 dítě, doprovod dospělých zdarma

holičtí afričané v akci výroba masek