Fotografie z výstav

Výstava "Dr. Emil Holub - africký cestovatel" v Liberci

ZOO Liberec je dalším zastavením putovní výstavy.

Od poloviny června až do září mohou návštěvníci liberecké ZOO shlédnout putovní výstavu o životě, díle a putování Dr. Emila Holuba.

Dr. Emil Holub v Ostravě

Výstava "Dr. Emil Holub - africký cestovatel" putuje do ZOO v Ostravě

Putovní výstavu "Dr. Emil Holub - africký cestovatel" mohou od 19. května do konce června 2011 shlédnout návštěvníci ostravské zoologické zahrady. Fotografie mapující život a práci Dr. Holuba, spolu s reprodukcemi jeho kreseb, stejně jako povídání o jeho vyjímečné manželce Růženě a další zajímavosti naleznou ve výstavních prostorách pavilonu afrických zvířat. Součástí výstavy je i pozvánka do nové expozice Památníku Dr. Emila Holuba, která bude slavnostně otevřena příští rok, v květnu 2012.

instalace výstavy v ZOO Ostrava ZOO Ostrava ZOO Ostrava ZOO Ostrava

Dr. Holub v Darwinově muzeu

Moskva opět obdivovala život Dr. Emila Holuba

Putovní výstava "Dr. Emil Holub - africký cestovatel" měla další pokračování. Od 1. února do 13. března 2011 ji mohli shlédnout návštěvníci moskevského Darwinova muzea. Jedná se o velké, nově rekonstruované muzeum , jehož sbírky tvoří zoologické a botanické exponáty z celého světa. Najdete tu ucelené kolekce živočichů žijících v různých podnebných pásmech, ucelené kolekce barevných mutací zvířat, živočichy s různými anomáliemi i vzácné přírodní mutanty. Jsou tu ukázány geneticky dědičné vlastnosti na různých druzích živočichů, život v různých podmořských hloubkách i zcela nová, velmi působivá interaktivní expozice prehistorických tvorů. Návštěva určitě stojí za to, což dokazuje návštěvnost 3 000 - 5 000 lidí za víkend.

Je nám velkou ctí, že v tak prestižních a návštěvnicky exponovaných prostorech byl představen i náš slavný rodák. Vernisáže se kromě ředitelky muzea Anny Kljukiny a kurátorky výstavy Julie Šubiny zúčastnila také nová ředitelka Českého centra v Moskvě paní Dana Brabcová s koordinátorem programů Janem Machoninem.
Vernisáže se zúčastnilo mnoho návštěvníků muzea. Výstava věnující se životu našeho nejvýznamějšího cestovatele zaujala i moskevká média. Článek o ní vyšel v Moskevské prvdě.
Denně výstavu shlédlo na 700 návštěvníků.

Kurátorka výstavy Julia Šubina, vpravo ředitelka Darwinova muzea, vlevo ředitelka Českého centra s koordinátorem programů Na vernisáži promluvila paní Dana Brabcová - ředitelka Českého centra v Moskvě Návštěvníci vernisáže Spokojený návštěvník

Dr. Emil Holub ve Dvoře Králové

Dnes 12. července 2010 byla slavnostně otevřena putovní výstava "Dr. Emil Holub — africký cestovatel" v ZOO ve Dvoře Králové.

Tato zoologická zahrada se zaměřuje na živočichy z Afriky. Výstava probíhá ve velkém výstavním sále Zdeňka Buriana a potrvá do konce měsíce září 2010.

Výstava "Dr. Emil Holub — africký cestovatel" v Plzni

V plzeňské zoologické zahradě se otevírá nová africká expozice. Součástí akcí spojených se slavnostním otevřením se stala i další putovní výstava o Dr. Emilu Holubovi.

Vernisáž výstavy proběhla 30. června 2010 za účasti předních představitelů Západočeského kraje. Výstava potrvá do konce měsíce srpna 2010.