Fotografie z akcí

15. 6. 2011 Dr. Holub v DBK

Zúčastněte se cestovatelského dětského odpoledne.

Ve středu 15. 6. 2011 od 15hod do 18 hod proběhne v DBK v Praze dětské odpoledne. Jedním z organizátorů je i Památník Dr. Emila Holuba. Děti si projdou tajuplný ostrov Putónie a splní řadu úkolů. Kdo bude statečný a projde  všemi stanovišti, získá poklad.

Všichni přítomní se mohou zúčastnit velké prázdninové cestovatelské soutěže. Více na     www.dbkpraha.cz

Těšíme se na Vás!

V muzeu se bourá

Rekonstrukce muzea fyzicky začala.

Poslední květnový týden se v Památníku Dr. Emila Holuba fyzicky započalo s rekonstrukcí. Jako první zmizelo stávající obložení sloupů a příčky za bývalou recepcí. Na tomto místě vznikne nová recepce a místnost technického zázemí pro AV techniku.

První bourací práce rekonstrukce muzea rekonstrukce muzea rekonstrukce muzea rekonstrukce muzea

Princ opustil muzeum

Největší zoologické exponáty čekaly na přestěhování nejdéle.

Během měsíce května 2011 by měly započít první stavební práce na rekonstrukci Památníku Dr. Emila Holuba. Do konce dubna proto musí být muzeum zcela vyklizeno. Od ledna se v muzeu pilně pracuje na přípravách stěhování. Nejprve byl přemístěn archiv knih a dokumentů, po něm následovaly exponáty z depozitáře. Všechny předměty vystavené v expozici musely být pečlivě zabaleny, popsány a opatrně uloženy do krabic. Od poloviny dubna začalo stěhování větších zvířat a zbytku vitrín. Všechny exponáty jsou bezpečně uloženy a čekají na svůj návrat do úplně nové expozice.

stěhování buvola kaferského stěhování buvola kaferského stěhování buvola kaferského stěhování lva Prince Karla

Výsledky dětské výtvarné soutěže "Opičí král očima dětí"

Odborná porota vybrala 7.4.2011 vítěze.

Vzhledem k velkému počtu došlých prací jsme se rozhodli oproti původnímu plánu hodnotit výtvarná díla ve dvou kategoriích.
I. kategorie do 10ti let a II. kategorie 10 - 15 let.
Odborná porota vybrala tyto práce:

I.   KATEGORIE  DO  10TI  LET

ČESTNÉ  UZNÁNÍ
   Matyáš Hruška   12 let
   Hoděšovice

VŠEM  VÝHERCŮM  SRDEČNĚ  GRATULUJEME !

Slavnostní vyhodnocení a předání cen se uskuteční ve středu 27. dubna 2011 na Městském úřadu v Holicích.

VŠEM  ÚČASTNÍKŮM  DĚKUJEME  ZA  ZASLANÉ  PRÁCE. SLEDUJTE NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY, BUDEME VÁS INFORMOVAT, KDY A KDE BUDOU VAŠE PRÁCE VYSTAVENY.

Matyáš Hruška - II. kategorie, čestné uznání Tina Marie Melín - II. kategorie, 3. místo Tomáš Shejbal - II. kategorie, 2. místo Petr Škoda - II. kategorie, 1. místo Matyáš Chrastina - I. kategorie, čestné uznání Lenka Brancuská - I. kategorie, čestné uznání Hana Štěpánková - I. kategorie, čestné uznání Tereza Andrýsová - I. kategorie, 3. místo Karolína Křišťálová - I. kategorie, 2. místo Barbora Svobodová - I. kategorie, 1. místo

Muzeum uzavřeno!

OD 26. 10. 2010 JE PAMÁTNÍK Dr. EMILA HOLUBA Z DŮVODU REKONSTRUKCE UZAVŘEN.

Předpokládaný termín znovuotevření je na jaře 2012.
O průběhu rekonstrukce Vás budeme informovat na našich webových stránkách a těšíme se na Vaši návštěvu v nové expozici.